فاکتورهای انتخاب بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی

بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی

اگر شما شخصی باشید که تصمیم گرفته اید از طریق تولید میوه خشک و راه اندازی خط تولید چیپس میوه برای خود و اطرافیانتان کسب و کاری را راه اندازی کنید با سوالات و مسائل مختلفی در شروع کار مواجه هستید. از انتخاب مکان کارگاه گرفته تا انتخاب دستگاه مناسب و سرمایه راه اندازی مورد نیاز اولیه و همچنین فکر کردن به بازار فروش محصولاتتان

ما در این مقاله سعی میکنیم به یکی از اصلیترین مسائل پیش روی شما به عنوان کارآفرین تولید میوه خشک که همان انتخاب دستگاه میوه خشک کن مناسب است کمک کنیم.

فاکتورهای انتخاب بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن صنعتی

۱٫ظرفیت دستگاه میوه خشک کن:

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب دستگاه،ظرفیت ورودی دستگاه میوه خشک کن میباشد که بسته به نیاز مشتری و اعلام آن به شرکت دستگاه خشک کن مناسب به او معرفی میشود.

معمولا اولین سوالی که از مشتری پرسیده میشود اینست که مقدار میوه مد نظر او جهت خشک کردن در روز چه میزان است. وقتی سخن از ظرفیت دستگاه میوه خشک کن میشود منظور میزان میوه ورودی به دستگاه در هر سیکل کاری می باشد. به عنوان مثال هنگامی که فروشنده ظرفیت دستگاه خود را ۵۰۰ کیلو اعلام میکند یعنی شما میتوانید ۵۰۰ کیلو میوه را در سینی های دستگاه خشک کن چیده و بسته به نوع میوه در زمان مشخص شده دستگاه خشک نمایید.

اگر میوه یا سبزیجات شما سرعت تبخیر و خشک شدن بالایی داشته باشند میتوانید پس از یک سیکل خشک کردن و تایم استراحت دستگاه دوباره ورودی جدید تزریق نمایید.

در حال حاضر دستگاه های خشک کن میوه با سایز های متنوعی در بازار موجود می باشد و شما میتوانید بدون هیچ محدودیتی با هر مقدار ظرفیت ورودی دستگاه مناسب خود را تهیه نمایید و از طرفی اکثر شرکتهای تولیدکننده دستگاه میوه خشک بسته به نیاز مشتری سایز دستگاه ها را نیز تغییر میدهند.

بطور کل بنا به ظرفیت ورودی،دستگاه های خشک کن به چند دسته تقسیم میشوند:

۲٫ زمان خشک کردن میوه و سرعت دستگاه خشک کن:

سرعت دستگاه در خشک کردن میوه و سبزیجات فاکتور مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد، اگر دستگاه شما دارای سرعت بالایی در خشک کردن باشد شما میتوانید در روز چندبار از دستگاه خروجی بگیرید و میزان تولیدی چیپس میوه خود را افزایش دهید

به عنوان مثال فرض کنید شما دو دستگاه خشک کن میوه با ظرفیت ورودی یکسان ۵۰۰ کیلو دارید که زمان خشک کردن دستگاه الف ۳۰ دقیقه و زمان خشک کردن میوه دستگاه ب ۱۲۰ دقیقه می باشد با احتساب ۶۰ دقیقه تایم استراحت و خالی و پر نمودن سینی ها ،شما میتوانید از دستگاه الف سه برابر دستگاه ب خروجی بگیرید،

توجه داشته باشید حتی اگر قیمت میوه خشک کن الف دوبرابر قیمت میوه خشک کن ب باشد باز هم از نظر میزان تولید چیپس میوه بصرفه تر است. و شما با خرید خشک کن الف عملا سه خشک کن ب را به قیمت دو خشک کن ب خریده اید.

نکته: حتما هنگام خرید دستگاه به سرعت خشک کن میوه دقت نمایید.

۳٫ سوخت دستگاه میوه خشک کن:

دستگاه های میوه خشک کن موجود در بازار دارای یکی از سه مدل سوخت مصرفی ذکر شده هستند که بسته به نیاز مشتری و سوخت در دسترس کارگاه قابل تغییر می باشد

  • میوه خشک کن برقی (تکفاز و سه فاز)
  • میوه خشک کن گازوئیلی
  • میوه خشک کن گازی

۴٫ سایز و ابعاد دستگاه:

ابعاد طولی و عرضی دستگاه خشک کن فاکتور چندان مهمی در انتخاب شما نیست زیرا بحث ابعاد بیشتر برای دستگاه هایی که جابجایی زیادی دارند مطرح میشود که بنا به کاربرد دستگاه های خشک کن نیاز به جابجایی نمی باشد با اینحال بعضی از دستگاه های خشک کن میوه  دارای چهار چرخ جهت جاجایی می باشند.

از طرفی اگر فضای کافی در کارگاه دارید میتوانید این فاکتور را نادیده بگیرید.

 

۵٫ قیمت دستگاه میوه خشک کن:

معمولا اولین سوالی که مشتریان از ما میپرسند قیمت دستگاه میوه خشک کن است. و قیمت مناسب خشک کن ها یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار مشتریان در خرید دستگاه است.

قیمت دستگاه ها با توجه به ظرفیت دستگاه،سوخت دستگاه و روش خشک کردن (حرارتی ، مایکروویو و..) ، برند دستگاه و… مشخص میشود.برای داشتن ذهنیتی از قیمت دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات صنعتی باید بگوییم که حدودا از ۵۰ میلیون شروع میشود تا ۵۰۰ میلیون (قیمت سال ۹۷)

البته قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی از سه میلیون شروع میشود.

ما در چیپس مارکت بزودی مقاله ای کامل درباره قیمت دستگاه های میوه خشک کن منتشر خواهیم کرد تا پاسخگوی چوابهای شما مشتریان و کارآفرینان عزیز باشیم.

۶٫ پشتیبانی و خدمات پس از فروش:

داشتن پشتیبانی خوب و گارانتی یکی از مهمترین فاکتورهای هر دستگاهی ست. که این فاکتور برای دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات بشتر قابل توجه است زیرا ساخت و تولید تکنولوژی خشک کن ها در انحصار چند شرکت محدود تولید کننده آن دستگاه می باشد و مانند بقیه کالاها به عنوان مثال موبایل و… نیست که در صورت بروز مشکل بتوان از طریق اولین تعمیراتی نزدیک به منزلتان مشکل را برطرف نمایید.

هنگام خرید دستگاه خشک کن حتما به پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده میوه خشک کن مطمئن شوید و در قرارداد مورد پشتیبانی را ذکر نمایید.

چیپس مارکت پشتیبانی سریع و عالی کلیه شرکت های معرفی کننده به مشتریان را تضمین می نماید.

۷٫ حفظ کیفیت و ماندگاری محصول تولید شده:

کیفیت میوه خشک شده در فروش آن تاثیر بسیار بالایی دارد اینکه میوه پس از خشک شدن رنگ و طعم خود را حفظ نمایید و خواص حداکثری آن از بین نرود برای شما بسیار مهم است . از طرفی مسئله ماندگاری چیپس تولید شده و فاسد نشدن زود هنگام آن نیز قابل توجه می باشد

شما باید دستگاه هایی را انتخاب کنید که علاوه بر خشک کردن محصول عمل میکروب زدایی و استریل کردن میوه و سبزیجات را نیز انجام دهد تا چیپس میوه تولیدی شما دیرتر خراب شده و چنانچه فروش آن زمان برد محصول در انبار فاسد نشود.

همچنین اگر هدف شما از کارآفرینی صادرات میوه خشک است و بازار فروش شما خارج از کشور میباشد توجه به این نکته از مهمترین فاکتورهای انتخاب است زیرا از فاسد شدن بار شما در کمرک و… جلوگیری مینماید.

۸٫ قابلیت کنترل و پنل مدیریت دستگاه:

دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات به دو صورت کنترل از راه دور و یا تنظیم دستی سوییچ مدیریت و کنترل میشوند.بالطبع اگر دستگاه انتخابی شما دارای قابلیت کنترل از راه دور را داشته باشد امتیاز بسیار خوبی ست

اگر خشک کن حین کار دچار ایرادی شود شما میتوانید با اطلاع دادن مشکل به شرکت تولید کننده در اسرع وقت و با کنترل از راه دور از طریق کارشناسان آنها مشکل را برطرف و به فعالیت خود ادامه دهید در حالی که اگر دستگاه چنین امکانی نداشته باشد شما یا باید از طریق راهنمایی های تلفنی و یا صبر کزدن تا رسیدن کارشناس منتظر بمانید.چنانچه شرکت تولید کننده در شهر یا استان دیگری باشد امکان تعویق چندروزه در پروسه خشک کردن پیش می آید.

و اما

اگر قصد راه اندازی خط تولید چیپس میوه و خرید دستگاه میوه خشک کن را داشتید می توانید سوالات خود را با کارشناسان تیم فروش ما در میان بگذارید.

کارشناسان ما در چیپس مارکت تمام تلاش خود را برای راهنمایی و مشاوره شما انجام خواهندداد تا دستگاه مناسب با نیاز خود را از بهترین تولید کنندگان تهیه نمایید.

مزایای خرید دستگاه میوه خشک کن از چیپس مارکت:

  • انتخاب دستگاه مناسب بسته به نیاز شما و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه شما
  • تضمین پشتیبانی شرکت فروشنده
  • از آنجایی که ما با شرکت های مختلفی در زمینه فروش همکاری میکنیم و از تنوع محصولات و قیمت ها کاملا آگاهیم میتوانیم بهترین مشاوره و دستگاه را به شما معرفی نماییم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *